Dreiserův velký den, Číňané v bazénu, Li v gymnastice

Tokio (Associated Press) -Caleb Drexel získal svou první individuální zlatou medaili, Číňanky absolvovaly rekordní štafetový závod a Sunisa Leeová ze Spojených států získala zlatou medaili žen v gymnastice.
Poté, co se 6. den Tokijské olympiády v bazénu uskutečnila největší denní akce, Li zazářil ve večerní gymnastice a spoluhráčka Simone Byersová to sledovala z tribuny.
Lee se stala pátou Američankou v řadě, která vyhrála olympijský šampionát žen ve víceboji. V brilantním a konkurenčním finále porazila Rebecu Andrade (Rebeca Andrade) z Brazílie.
Leeovo celkové skóre 57,433 bodů stačí k překonání Andrade. Brazilka získala první všestrannou gymnastickou medaili pro latinskoamerickou atletku, ale chyběla jí zlatá medaile, když ve své soutěži na kurtu dvakrát překročila hranice.
Ruská gymnastka Angelina Melnikovová získala bronzovou medaili dva dny poté, co dovedla Čínskou republiku ke zlaté medaili ve finále týmů.
Drexel, nástupce Michaela Phelpsa ze Spojených států, vyhrál 100 metrů volný způsob s olympijským rekordem 47,02 sekundy-pouze šestinu před australským obhájcem titulu Kylem Chalmersem. To mu umožnilo získat čtvrtou zlatou medaili v kariéře. Předchozí tři byly štafetové závody.
"Je to velmi odlišné." Myslím, že jsem si myslel, že bude, jen si to nechci připustit, “řekl. "Je to mnohem těžší." Musíte se spolehnout sami na sebe, nikdo vás nezachrání. “
Nejdramatičtějším zápasem dne bylo, že Čína vytvořila světový rekord ve štafetě žen na volný způsob 4x200 m, což překvapilo Spojené státy a Austrálii.
Katie Ledecky obsadila třetí místo jako štafeta pro americký tým, téměř 2 sekundy za čínským a za australským týmem.
Ledecky překonala australskou Leah Neale a zmenšila mezeru s čínskou hráčkou Li Bingjie, ale nakonec ji nedokázala dohnat.
Li se dotkl míče ve světovém rekordu 7 minut a 40,33 sekundy. Před štafetovým závodem také vytvořila olympijský rekord v vítězství v šampionátu motýlek na 200 m.
"Dokud jsem nedokončil 200 tahů motýlkem, náš trenér mi řekl: 'Jsi ve štafetě', nevěděl jsem, že to dělám," řekla prostřednictvím tlumočníka. "Ani nevím, jak plavat 200 metrů, i když mám kvalitu a úroveň tréninku na 200 metrů."
Američané získali stříbrnou medaili za 7: 40,73, zatímco Austrálie získala bronzovou medaili za 7: 41,29. Všichni tři vítězové medaile překonali světový rekord 7: 41,50, který vytvořili Australané na mistrovství světa 2019.
Srb číslo jedna porazil svého oblíbeného japonského hráče Kei Nishikoriho 6: 2 a 6: 0, aby se dostal do semifinále a rozšířil svou nabídku o Zlatý slam.
Steffi Grafová v roce 1988 byla jedinou tenistkou, která ve stejném kalendářním roce vyhrála všechny čtyři grandslamové závody a zlaté olympijské medaile.
Djokovič letos vyhrál Australian Open, French Open a Wimbledon a k dokončení Golden Slamu potřebuje tokijského olympijského vítěze a trofej US Open.
V soutěži žen se střetnou Belinda Bencic ze Švýcarska na 12. místě a Markta vondrosova z České republiky ve finále French Open 2019 v zápase o zlato.
Bencic porazil kazašskou hráčku Elenu Lebakinovou 7-6 (2), 4-6, 6-3. Ve třetím kole porazila von Drusova, která vyřadila Naomi Osaka, 6-3, 6-1. Čtvrtý semen Ukrajinec Elena Svitolina.
Rakušan Sepp Straka chytil 4 birdie na posledních šesti jamkách a vystřelil 63, 8 pod par, což vedlo Thai Jazz Jane Watananon v prvním kole mužského golfu. Tyč.
Belgický Thomas Peters se před pěti lety umístil na prvním místě bronzové medaile Ria de Janeira. Na devět zadních jamek nastřílel 30 a 65.
Mexičan Carlos Ortiz (Carlos Ortiz) také dosáhl 65 bodů na kurtu za ideálních bodovacích podmínek, tak primitivních, že hráči nejprve dorazili bez trávníku, protože ten byl dva měsíce zavřený.
Americký mistr světa ve skoku o tyči Sam Kendricks (Sam Kendricks) po pozitivním testu na COVID-19 zmešká olympiádu.
Kendricksův otec zveřejnil na sociálních sítích, že jeho syn nemá žádné příznaky, ale bylo mu řečeno, že byl pozitivně testován v Tokiu a vypadl ze soutěže.
Americký olympijský výbor a paralympijský výbor tuto zprávu potvrdili a uvedli, že Kendricks byl izolován v hotelu.
Kendricks získal bronzovou medaili na olympijských hrách 2016 a získal zlatou medaili na posledních dvou mistrovstvích světa. Je držitelem amerického rekordu 19 stop 10,5 palce (6,06 metru).
Brzy poté, co bylo oznámeno, že Kendricks měl pozitivní test, další tyčkař, Argentinec Germán Chiaraviglio, řekl, že byl také mimo hru, protože měl pozitivní test.
Hachimura sice přispěl 34 body, ale japonský tým vyhrál poprvé po 45 letech olympijské mistrovství v basketbalu mužů, ale přesto neuspěl.
Luka Doncic zaznamenal 25 bodů, 7 doskoků a 7 asistencí v dalším působivém výkonu za 26 minut. Na olympijských hrách v Tokiu získal Zoran Dragic 24 bodů a Slovinsko 116. -81 Porazilo Japonsko, aby zůstalo neporaženo.
Americké hráčky plážového volejbalu Kelly Klaas a Sarah Sponsil porazily Keňu za pouhých 25 minut, což je nejrychlejší ženská hra od doby, kdy olympijské hry přijaly současný formát.
Americký pár porazil Brackcides Khadambi a Gaudencia Makokha 21-8 a 21-6, aby zvýšil skóre na 2: 0 a téměř jistě získal místo v 16. kole knockoutu.
Tato hra je nejrychlejší od doby, kdy FIVB v roce 2002 přijala bodování rally a systém nejlepších tří.
Zvítězili také Američané Phil Dalhausser a Nick Lucena. Porazili argentinského Juliana Azaada a Nicolase Capogrossa 21-19, 18-21, 15-6, čímž zvýšili skóre na 2: 1 každý s každým. To je dobrá věc alespoň pro jednu hru v Tokiu.

Čas odeslání: 30. července 2021